Symposium 2014

Dr. Jan Willem Nienhuys heeft op zaterdag 4 oktober, tijdens de jaarvergadering van de Vereniging tegen de Kwakzalverij (VtdK) in De Nieuwe Liefde in Amsterdam, de Gebroeders Bruinsma Erepenning 2014 gekregen voor zijn grote verdiensten bij de bestrijding van kwakzalverij.

Het juryrapport zoals uitgesproken door mr. Th.J. Douma voorafgaand aan het symposium van de Vereniging tegen de Kwakzalverij op zaterdag 4 oktober 2014.

Het CBS publiceerde in maart 2014 cijfers over de alternatieve consumptie in ons land, over dejaren 2010-2012. Daaruit bleek dat in dat laatste jaar 5,7% van de Nederlanders een alternatievegenezer had bezocht, een cijfer dat lager is dan het de laatste 25 jaar was geweest: in die periodeschommelde het percentage bezoekers aan alternatieve genezers tussen de zes en de zeven.

Dr. Jan Willem Nienhuys heeft de Gebroeders Bruinsma Erepenning gekregen voor zijn grote verdiensten bij de bestrijding van kwakzalverij.

Uit een flink aantal aanmeldingen heeft de jury van de Meester Kackadorisprijs 2014 de volgende shortlist van acht kandidaten vastgesteld, die in alfabetische volgorde hieronder worden geïntroduceerd.

Interessante artikelen

artikelen - 04 maart 2025

Dierenarts Stefan Veenstra, eigenaar van het Integratief Diergeneeskundig Centrum in Amsterdam, kreeg van het tuchtcollege een voorwaardelijke schorsing van een jaar opgelegd. Geleerd heeft hij er niet van.

artikelen - 03 maart 2025

Nepgenezers en duiveluitdrijvers liegen zich een slag in de rondte: Tom de Wal van Frontrunners en Andrew Ebenezar Kathiresu misbruiken geloof en bijbel.

artikelen - 26 februari 2025

De redactie van consumentenprogramma Radar ging met een verborgen camera op bezoek bij vier klinieken waar ozontherapie wordt gebruikt en hoorde daar vooral wartaal.