Dr. Jan Willem Nienhuys heeft op zaterdag 4 oktober, tijdens de jaarvergadering van de Vereniging tegen de Kwakzalverij (VtdK) in De Nieuwe Liefde in Amsterdam, de Gebroeders Bruinsma Erepenning 2014 gekregen voor zijn grote verdiensten bij de bestrijding van kwakzalverij.
Lees meerHet juryrapport zoals uitgesproken door mr. Th.J. Douma voorafgaand aan het symposium van de Vereniging tegen de Kwakzalverij op zaterdag 4 oktober 2014.
Lees meerHet CBS publiceerde in maart 2014 cijfers over de alternatieve consumptie in ons land, over de jaren 2010-2012. Daaruit bleek dat in dat laatste jaar 5,7% van de Nederlanders een alternatieve genezer had bezocht, een cijfer dat lager is dan het de laatste 25 jaar was geweest: in die periode schommelde het percentage bezoekers aan alternatieve genezers tussen de zes en de zeven.
Lees meerDr. Jan Willem Nienhuys heeft de Gebroeders Bruinsma Erepenning gekregen voor zijn grote verdiensten bij de bestrijding van kwakzalverij.
Lees meerUit een flink aantal aanmeldingen heeft de jury van de Meester Kackadorisprijs 2014 de volgende shortlist van acht kandidaten vastgesteld, die in alfabetische volgorde hieronder worden geïntroduceerd.
Lees meerDe gezondheidsinspectie IGJ turfde in Nederland een vijftigtal cupping-praktijken waar wet cupping wordt bedreven, een kwakzalverijbehandeling: het in de huid kleine sneetjes maken om daar vervolgens met vacuümbollen bloed te onttrekken. Deze ‘voorbehouden handeling’ mag alleen door BIG-geregistreerden worden uitgevoerd. Geen van de praktijken houdt zich hieraan.
Lees meerFitnesscentra en fysiotherapiepraktijken schaffen de Zwitserse magneetstoel MyPelvi aan om urine-incontinentie, een laag libido en rugpijn te kunnen behandelen. De vereniging van bekkenbodemtherapeuten NVFB waarschuwt: er is geen wetenschappelijk bewijs voor de werking.
Lees meerBuitenlandrubriek met o.a.: België wil einde maken aan vergoeding van homeopathie via ziekenfondsen / Artsen waarschuwen voor overhaaste conclusies bij potentieel autisme-middel.
Lees meer