Door: de Webredactie | Geplaatst: 26 december 2006

Mogelijk aangifte door inspectie tegen Westerouen van Meeteren

Bericht over de mogelijke aangifte door de IGZ tegen Westerouen van Meeteren

De
Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) heeft deze week via een brief van de
nieuwe inspecteur-generaal Gerrit van der Wal aangekondigd aangifte te doen
tegen de eigen oud-inspecteur Menso Westerouen van Meeteren wegens mogelijke
schending van het ambtsgeheim in de zaak Millecam als hij hierover zonder
toestemming publiekelijk uitlatingen doet. Dit naar aanleiding van de artikel-12-procedure (zie link rechtsboven voor uitleg) die door de Vereniging tegen de
Kwakzalverij in samenwerking met Westerouen van Meeteren is aangespannen tegen
het Openbaar Ministerie om ervoor te zorgen dat de rechter toch een
uitspraak moet doen over de rol van de alternatieve behandelaars in de zaak
Millecam.

Ook wordt Westerouen van Meeteren verzocht de titel oud-inspecteur niet meer
te gebruiken en is hij per direct geen adviseur meer van de IGZ voor deze zaak.
Op de website van de IGZ is het gehele rapport over deze trieste
zaak, getiteld “De zorgverlening aan S.M. – een voorbeeldcasus” nog
steeds te vinden.

 

Externe
bronnen: NRC Handelsblad, de Volkskrant, Trouw, De Telegraaf, AD, Medisch Contact, nu.nl, Brabants Dagblad,  fok.nl.

Nieuwsbrief

De Digitale Nieuwsbrief van de VtdK houdt u regelmatig op de hoogte van nieuwe artikelen op deze site.

de Webredactie

Webredacteuren: Rob Koene, Mike van Geer, Martijn ter Borg, Ron Keizer, Paul van Wensen

Gerelateerde artikelen

tijdschrift - 01 december 2020

 Voorgeschiedenis Van 1865 tot in 1993 was kwakzalverij verboden bij de wet (Thorbecke, wet Regelende de Uitoefening der Geneeskunst, RUG), maar dat verbod werd nauwelijks gehandhaafd omdat het Openbaar Ministerie en de rechterlijke macht andere prioriteiten stelden. Het gebrek aan handhaving was de reden dat onze vereniging in1881 werd opgericht door de gebroeders Bruinsma. Voor […]

page - 01 december 2020

 Voorgeschiedenis Van 1865 tot in 1993 was kwakzalverij verboden bij de wet (Thorbecke, wet Regelende de Uitoefening der Geneeskunst, RUG), maar dat verbod werd nauwelijks gehandhaafd omdat het Openbaar Ministerie en de rechterlijke macht andere prioriteiten stelden. Het gebrek aan handhaving was de reden dat onze vereniging in1881 werd opgericht door de gebroeders Bruinsma. Voor […]

tijdschrift - 08 januari 2019

Vóór 1993 was kwakzalverij strafbaar (wet van Thorbecke, 1865). Het Openbaar Ministerie en rechtbanken beschouwden de ‘duizenden overtredingen per dag’ van die wet op de uitoefening van de geneeskunst echter als niet te handhaven en geraakten al in de negentiende eeuw meteen in de weigermodus als men aangifte wilde doen wegens kwakzalverij. Dat was de aanleiding […]