Uit de nominaties voor de Meester Kackadorisprijs bleek al waarom de kandidaten de kwakzalverij bevorderen. De jury vond uiteindelijk het subsidiëren van misdadige 'medische' hulpverlening het ergste. Onderstaand rapport rangschikt de overige kandidaten en opklimmende volgorde van ernst.
Lees meerInternational Wesley Sneijder is genomineerd voor de Meester Kackadorisprijs 2010. Deze prijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een persoon of instelling die het meest de kwakzalverij bevorderd heeft. Ook Triodos Bank en uitgeverij EPN staan op de shortlist van Vereniging tegen de Kwakzalverij.
Lees meerUit een niet zo groot aantal aanmeldingen heeft de jury van de Meester Kackadorisprijs 2010 de volgende lijst van acht kandidaten vastgesteld, die in alfabetische volgorde hieronder kort worden geïntroduceerd.
Lees meerKwakzalver/leefstijlcoach Mike Verest claimt dat je door appelazijn te lepelen in korte tijd kilo’s kunt afvallen. Zijn claim is gebaseerd op een inmiddels teruggetrokken BMJ-artikel.
Lees meerDe Vereniging tegen de Kwakzalverij kreeg vermoedelijk per abuis de domeinnaam chiropractors.nl aangeboden, terwijl chiropractie een alternatieve behandeling is.
Lees meerIn een onthullende aflevering van BOOS, wordt Anne Eißfeller als een kwakzalver ontmaskerd. Zij adviseert kankerpatienten dat ze geen chemo nodig hebben en raadt in plaats daarvan allerlei alternatieve therapieën aan.
Lees meer