Meester Kackadorisprijs 2007

Uit een flink aantal aanmeldingen heeft de jury van de Meester Kackadorisprijs 2007 de volgende shortlist van acht kandidaten vastgesteld, die in alfabetische volgorde hieronder kort worden geïntroduceerd.

GroenLinks is dit jaar de winnaar. In het juryrapport vindt u de motivering van de keuze van de jury voor dit jaar.

De Meester Kackadorisprijs is genoemd naar een middeleeuwse kwakzalver en is bestemd voor een instelling of persoon die het afgelopen jaar de kwakzalverij het meest heeft bevorderd.

Interessante artikelen

artikelen - 28 november 2025

Twee Volkskrant-journalisten volgden Wim Hof de afgelopen jaren en ontdekten dat de gezondheidsclaims die de IJsman, inmiddels baas van een miljoenenbedrijf, aan zijn ijskoude ademhalingstechniek hangt, in de categorie flauwekul thuishoren.

artikelen - 26 november 2025

Buitenlandrubriek met o.a.: Waarzegster licht Vietnamese gemeenschap in Australië op / Britse apotheker berispt om toedienen homeopathische injectie die op internet was gekocht.

artikelen - 25 november 2025

Het bestuur van de VtdK heeft de gezondheidsinspectie in een brief dringend verzocht tuchtrechtelijk en/of strafrechtelijk op te treden tegen de Veldhovense anesthesioloog Jens Fischer de Brabander die meer dan tweehonderd patiënten, voornamelijk jonge kinderen met autisme, infusen gaf met Slovaaks navelstrengbloed, een illegale onzinbehandeling.