ZonMW heeft een kwakzalverig rapport uitgegeven, en heeft een stoomcursus 'wetenschappelijk onderzoeken' ontworpen speciaal voor kwakzalvers en met 190.000 overheidseuro's gefinancierd.
Lees meerDit jaar maar liefst tien kandidaten of beter groepen kandidaten, waaronder een handvol hoogleraren (Rasker, Bouter en anderen), en op zich bona fide instellingen als het RIVM, ZonMW, TNO-Pharma, het Slotervaart Ziekenhuis en de Universiteit Wageningen, een Bekende Nederlander (Liesbeth List) en een boeketje journaille die allemaal alternatieve (dus scheve) schaatsen reden.
Lees meerFitnesscentra en fysiotherapiepraktijken schaffen de Zwitserse magneetstoel MyPelvi aan om urine-incontinentie, een laag libido en rugpijn te kunnen behandelen. De vereniging van bekkenbodemtherapeuten NVFB waarschuwt: er is geen wetenschappelijk bewijs voor de werking.
Lees meerBuitenlandrubriek met o.a.: België wil einde maken aan vergoeding van homeopathie via ziekenfondsen / Artsen waarschuwen voor overhaaste conclusies bij potentieel autisme-middel.
Lees meerKwakzalver/leefstijlcoach Mike Verest claimt dat je door appelazijn te lepelen in korte tijd kilo’s kunt afvallen. Zijn claim is gebaseerd op een inmiddels teruggetrokken BMJ-artikel.
Lees meer