Pharma Nord weer op de vingers getikt
In het huis-aan-huis blad Swinglevend wordt door fabrikant Pharma Nord reclame gemaakt voor het middel Bio-Quinon Q10. De Reclame Code Commissie (RCC) en het College van Beroep hebben deze reclame nu als misleidend bestempeld.

In de advertenties in bovengenoemd blad worden allerlei medische
claims gebruikt, verschillende lichamelijke klachten zouden kunnen
worden verminderd met Bio-Quinon Q10. Pharma Nord overtreedt met het gebruik van deze misleidende claims de Geneesmiddelenwet en is hiervoor door de Reclame Code Commissie op de vingers getikt. De informatie van Pharma Nord is met name misleidend omdat de reclame niet altijd als zodanig herkenbaar is; de stukken zien er veelal uit als een puur redactioneel artikel.
Al eerder heeft de Vereniging tegen de Kwakzalverij over dit wondermiddel van Pharma Nord geschreven. Destijds werd het aangeprezen voor de behandeling van parodontitis.
Omdat het niet de eerste keer is dat Pharma Nord ontoelaatbare medische claims gebruikt, is door het College van Beroep besloten om de uitspraak openbaar te maken. U bent dus gewaarschuwd!
Gerelateerde artikelen
Deugdelijk bewijs dat ‘healing touch’ iets doet, ontbreekt
artikelen - 06 oktober 2025Er is geen bewijs dat 'healing touch' (ook wel 'therapeutic touch' genoemd), het paradepaardje van het kwak-Van Praag Instituut in Utrecht, werkt, leert een artikel van een onderzoeker van het al even alternatieve Louis Bolk Instituut.
Lees meerVrije Universiteit krijgt Meester Kackadorisprijs 2025
artikelen - 03 oktober 2025Het College van Bestuur van de Vrije Universiteit Amsterdam krijgt de Meester Kackadorisprijs 2025 wegens het benoemen van chiropractor Sidney Rubinstein tot bijzonder hoogleraar. Chiropractie is kwakzalverij.
Lees meer1000 medewerkers Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid willen dat RFK jr aftreedt
artikelen - 25 september 2025Buitenlandrubriek met o.a.: 1000 medewerkers Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid willen dat RFK jr aftreedt / Fraudeurs gebruiken AI om dokters dubieuze producten aan te laten prijzen.
Lees meer