De les van de zaak-Millecam
Het Reformatorisch Dagblad interviewde VtdK-bestuurslid C.P. van der Smagt en VHAN-bestuurslid H. Buitelaar. Maakten de Millecam-artsen een onbedoelde beroepsfout of bewijst hun geklungel dat een bezoek aan een alternatieve praktijk hoe dan ook riskant is? Beide geïnterviewden blikken terug.

Een van zijn eerste patiënten, een jonge weduwe, vroeg Van der Smagt bij het eerste contact een homeopathisch herhaalrecept tegen buikklachten voor haar uit te schrijven. ‘Toen ik zei dat ik dan eerst haar buik wilde onderzoeken, reageerde ze verbaasd: dat had haar homeopathisch arts nooit gedaan. Toen ze op de behandeltafel lag, zag ik op heel haar buik de tumoren door de huid naar buiten steken. Nadien heb ik nog een vergelijkbare ervaring gehad.’
‘Toch blijft het schrijnend om te zien hoe mensen tegen beter weten in veel geld uitgeven aan een therapie waarvan nooit bewezen is dat hij werkt. Ik heb patiënten meegemaakt die zichzelf in de schulden staken of hun huis verkochten voor een behandeling bij een Heilpraktiker in Duitsland. Allemaal voor niets.’
De tweede geïnterviewde, H. Buitelaar, verdedigt de homeopathie en hij lepelt de gebruikelijke onwaarheden en dromen over de wetenschappelijkheid van de homeopathie weer op.
Voor het hele interview zie: Pillen en poeders door Jakko Gunst, Reformatorisch Dagblad 19 juni 2009.
Zie ook Actieblad tegen de Kwakzalverij 106, nummer 4 (september 1995) ‘Onbegrijpelijk’ (p.6-7)
Nieuwsbrief
De Digitale Nieuwsbrief van de VtdK houdt u regelmatig op de hoogte van nieuwe artikelen op deze site.
Gerelateerde artikelen
Gevaarlijke Australische natuurgenezer Barbara O’Neill komt naar Nederland
artikelen - 08 juli 2025Barbara O’Neill mag in Australië geen lezingen houden omdat haar onzinbeweringen een gevaar vormen voor de volksgezondheid. De christelijke zalenverhuurder Het Kruispunt in Barneveld geeft de Australische ruim baan.
Lees meerBestuur stuurt brief aan minister en Vaste Kamercommissie VWS
artikelen - 01 juli 2025VtdK-bestuur stuurt brief aan de Vaste Kamercommissie van Volksgezondheid, in aanloop naar een Kamerdebat over alternatieve behandelwijzen.
Lees meerRFK Jr. ontslaat vaccinatieraad
artikelen - 26 juni 2025Buitenlandrubriek met o.a.: RFK Jr. ontslaat vaccinatieraad / Drie op tien Amerikanen maakt gebruik van astrologie, tarotkaarten en toekomstvoorspellers.
Lees meer