De les van de zaak-Millecam
Het Reformatorisch Dagblad interviewde VtdK-bestuurslid C.P. van der Smagt en VHAN-bestuurslid H. Buitelaar. Maakten de Millecam-artsen een onbedoelde beroepsfout of bewijst hun geklungel dat een bezoek aan een alternatieve praktijk hoe dan ook riskant is? Beide geïnterviewden blikken terug.
Een van zijn eerste patiënten, een jonge weduwe, vroeg Van der Smagt bij het eerste contact een homeopathisch herhaalrecept tegen buikklachten voor haar uit te schrijven. ‘Toen ik zei dat ik dan eerst haar buik wilde onderzoeken, reageerde ze verbaasd: dat had haar homeopathisch arts nooit gedaan. Toen ze op de behandeltafel lag, zag ik op heel haar buik de tumoren door de huid naar buiten steken. Nadien heb ik nog een vergelijkbare ervaring gehad.’
‘Toch blijft het schrijnend om te zien hoe mensen tegen beter weten in veel geld uitgeven aan een therapie waarvan nooit bewezen is dat hij werkt. Ik heb patiënten meegemaakt die zichzelf in de schulden staken of hun huis verkochten voor een behandeling bij een Heilpraktiker in Duitsland. Allemaal voor niets.’
De tweede geïnterviewde, H. Buitelaar, verdedigt de homeopathie en hij lepelt de gebruikelijke onwaarheden en dromen over de wetenschappelijkheid van de homeopathie weer op.
Voor het hele interview zie: Pillen en poeders door Jakko Gunst, Reformatorisch Dagblad 19 juni 2009.
Zie ook Actieblad tegen de Kwakzalverij 106, nummer 4 (september 1995) ‘Onbegrijpelijk’ (p.6-7)
Nieuwsbrief
De Digitale Nieuwsbrief van de VtdK houdt u regelmatig op de hoogte van nieuwe artikelen op deze site.
Gerelateerde artikelen
Open brief over ‘zorg’ aan de formerende partijen D66, VVD en CDA
artikelen - 23 december 2025In een open brief aan de formateurs roept de VtdK op om BTW te heffen op alternatieve behandelwijzen. Niet-reguliere behandelaars moeten benadrukken dat hun behandelingen ineffectief zijn. Verzekeraars moeten dat ook.
Lees meerKwakzalverijkosten niet aftrekbaar van de belasting
artikelen - 19 december 2025Het gerechtshof in Den Bosch vindt dat de kosten voor een maandenlange antibiotica- en vitamine-kuur niet aftrekbaar van de belasting zijn, zoals een patiënte met ‘chronische’ Lyme deed. De kosten voor de kwakzalvende, voorschrijvende Belgische arts, Kenny de Meirleir, mogen merkwaardig genoeg wel worden afgetrokken. Hof en belastingdienst hebben even niet opgelet.
Lees meerWetenschappelijk artikel over homeopathie na vijf jaar ingetrokken
artikelen - 15 december 2025Het vaktijdschrift The Oncologist heeft een artikel over een homeopathisch kankeronderzoek ingetrokken, na vijf jaar gesteggel.
Lees meer