UitgelichtKaartjes voor het jaarsymposium 2025 – Het Alternatieve Circuit: Risico’s, Kosten en Communicatie zijn nu beschikbaar.

Koop hier uw kaartje
Door: Broer Scholtens | Geplaatst: 21 februari 2022

Cees Renckens te gast bij Uitgedokterd

Cees Renckens vertelt in aflevering 7 van Uitgedokterd hoe hij tegen de kwakzalverij ten strijde is gaan trekken.

Cees Renckens te gast bij Uitgedokterd

Acupunctuur? Homeopathie? Kruidenmengsels? Daar hoef je niet mee aan te komen bij onze volgende gast in Uitgedokterd. In deze zevende aflevering interviewen wij dr. Cees Renckens, een voormalig gynaecoloog die maar liefst 23 jaar lang een strijd tegen kwakzalverij heeft gevoerd. Door zijn scherpe en felle commentaren op TV werd hij ook wel bekend als de anti-kwakzalverkoning. Je hoort hoe Cees als jonge tropenarts in Afrika voor het eerst in aanraking kwam met alternatieve geneeskunde en hoe hij als gynaecoloog in Nederland de alternatieve geneeskunde zag opbloeien. Daarnaast vertelt hij over welke risico’s modeziektes met zich meebrengen, hoe jonge artsen om kunnen gaan met modeziektes en waarom ‘baat het niet dan schaadt het niet’ zeker niet altijd opgaat bij kwakzalverij. Cees is voor zijn bijdragen aan de medische wereld geridderd.

Auteur Broer Scholtens

Broer Scholtens

Broer Scholtens (1949) studeerde scheikunde aan de Universiteit Utrecht en promoveerde er op onderzoek naar batterijen. Hij werkte vier jaar bij het tijdschrift De Ingenieur en bijna dertig jaar als wetenschapsjournalist bij de Volkskrant. Hij schreef jarenlang over technologie, (wind)energie, gezondheid, voeding en consumentenproducten.

Gerelateerde artikelen

artikelen - 26 augustus 2025

Buitenlandrubriek met o.a.: RFK Jr schrapt 500 miljoen voor ontwikkeling mRNA-vaccins / Veel mensen staan sceptisch tegenover gezondheidsadvies op sociale media.

artikelen - 25 augustus 2025

Ambulance-verpleegkundige Cor Kok behandelt long covid- en artrose- en incontinentiepatiënten met onbewezen therapieën.

artikelen - 25 augustus 2025

De Vereniging tegen de Kwakzalverij heeft negen organisaties of personen genomineerd voor de Meester Kackadorisprijs 2025: het College van Bestuur van de Vrije Universiteit, de Stichting Koninklijk Nederlands Normalisatie Instituut (NEN), het Amsterdam UMC, Ruud Gullit, de Stichting Gezond Leven, de Christelijke Filmstudio Het Kruispunt, de VPRO, MIND en - voor de derde keer -het Ministerie voor Defensie.