UitgelichtKaartjes voor het jaarsymposium 2026 ‘Gebedsgenezing, spiritualiteit en gezondheid’ zijn nu beschikbaar.

Koop hier uw kaartje

Symposium 2020

Het webinar rond het thema 'Sociale media: slecht voor de gezondheid?' is on demand terug te kijken.

Interessante artikelen

artikelen - 22 juni 2026

Geschiedschrijving: Wim T. Schippers heeft in 2002 VtdK-voorzitter Cees Renckens geïnterviewd. Een fascinerend, ontregelend en hilarisch interview.

artikelen - 05 juni 2026

De gezondheidsinspectie IGJ turfde in Nederland een vijftigtal cupping-praktijken waar wet cupping wordt bedreven, een kwakzalverijbehandeling: het in de huid kleine sneetjes maken om daar vervolgens met vacuümbollen bloed te onttrekken. Deze ‘voorbehouden handeling’ mag alleen door BIG-geregistreerden worden uitgevoerd. Geen van de praktijken houdt zich hieraan.

artikelen - 03 juni 2026

Fitnesscentra en fysiotherapiepraktijken schaffen de Zwitserse magneetstoel MyPelvi aan om urine-incontinentie, een laag libido en rugpijn te kunnen behandelen. De vereniging van bekkenbodemtherapeuten NVFB waarschuwt: er is geen wetenschappelijk bewijs voor de werking.