UitgelichtKaartjes voor het jaarsymposium 2026 ‘Gebedsgenezing, spiritualiteit en gezondheid’ zijn nu beschikbaar.

Koop hier uw kaartje
Door: Bestuur VtdK | Geplaatst: 24 september 2012

Prof. dr. F.J. van Sluijs onderscheiden met de Gebroeders Bruinsma Erepenning

Op 25 september a.s. zal in het Academiegebouw van de Universiteit Utrecht aan prof. emeritus dr. F.J. van Sluijs, voormalig vicedecaan van faculteit Diergeneeskunde, de gebroeders Bruinsma erepenning worden uitgereikt.

Prof. dr. F.J. van Sluijs onderscheiden met de Gebroeders Bruinsma Erepenning

Deze erepenning (PDF) is in het leven geroepen door de Vereniging tegen de Kwakzalverij en is bedoeld ter onderscheiding van personen of instellingen die een bijzondere verdienste hebben gehad bij de bestrijding van de kwakzalverij.

Van Sluijs heeft een belangrijke rol gespeeld bij de totstandkoming van de uitspraak van zijn faculteit, waarin alternatieve behandelwijzen in de diergeneeskunde radicaal worden afgewezen. 

De Vereniging tegen de Kwakzalverij stelt ook vast dat deze prijzenswaardige opstelling sterk contrasteert met de weinig kritische houding van de dit jaar 150 jaar bestaande Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Diergeneeskunde ten opzichte van kwakzalvende dierenartsen.

Zij hoopt dan ook dat dit eerbetoon aan Van Sluijs kritische dierenartsen zal stimuleren de KNMvD-leiding ervan te overtuigen dat een verbod op het toepassen van alternatieve behandelmethoden door dierenartsen in de gedragsregels moet worden opgenomen.

 

Nadere informatie

Cees Renckens, bestuurslid Vereniging tegen de Kwakzalverij

Email: [email protected]

Website: www.kwakzalverij.nl

Tel.: 0229-217692; Mobiel: 06-51187133

Bestuur VtdK

Gerelateerde artikelen

artikelen - 08 juli 2026

Migraine genezen door een knellende gelaatszenuw los te snijden van de fronsspier. Twee KNO-artsen, Wilbert Boek en Hubert Faber, hebben al veel patiënten in hun kliniek Revive in Bilthoven geholpen. Neurologen ontraden migrainepatiënten deze aanpak omdat een wetenschappelijke onderbouwing ervoor ontbreekt.

artikelen - 06 juli 2026

Chiropractoren willen dat hun beroep wettelijk wordt erkend. Terughoudendheid is echter geboden: chiropraxie heeft geen duidelijke meerwaarde ten opzichte van reguliere behandelingen. Stevige wetenschappelijke onderbouwing ontbreekt bovendien, stelt wetenschapsjournalist Laurien Onderwater in een column begin juli in EW Magazine.

artikelen - 27 juni 2026

Buitenlandrubriek met o.a.: AI-chatbots verspreiden regelmatig medische desinformatie / Fransen blijven ook zonder vergoeding korrels van fabrikant Boiron kopen.