Oproep: Vinger aan de Pols wil een uitzending maken rond kwakzalverij in Nederland
Hilversum 18 april 2005, AVRO’s Vinger aan de Pols, gepresenteerd door Pia Dijkstra, wil een uitzending maken rond kwakzalverij in Nederland. In een 40 minuten durende uitzending willen we aandacht besteden aan mensen die hier het slachtoffer van geworden zijn. Van veel kwakzalvers is bekend dat ze gebruik maken van mensen in een kwetsbare positie. […]
Hilversum 18 april 2005,
AVRO’s Vinger aan de Pols, gepresenteerd door Pia Dijkstra, wil een uitzending maken rond kwakzalverij in Nederland. In een 40 minuten durende uitzending willen we aandacht besteden aan mensen die hier het slachtoffer van geworden zijn. Van veel kwakzalvers is bekend dat ze gebruik maken van mensen in een kwetsbare positie. We zijn geïnteresseerd in welke beloftes er aan patiënten gedaan zijn en wat daarvan terecht is gekomen.
Om deze uitzending mogelijk te kunnen maken is het van belang dat Vinger aan de Pols in contact komt met mensen die zoiets meegemaakt hebben. In ons werk krijgen de redacteuren van Vinger aan de Pols dagelijks te maken met gevoelige en zeer persoonlijke informatie waar integer en zorgvuldig mee omgegaan wordt. Ons doel is om inzicht te krijgen in de verhalen van slachtoffers, of die verhalen daadwerkelijk tot een uitzending zullen leiden zal op een later tijdstip bepaald worden en in overleg gaan met de mensen zelf.
Mocht u het slachtoffer geworden zijn van een kwakzalver of kent u mensen die zoiets hebben meegemaakt, dan hoop ik dat u contact met mij wilt opnemen. Ook bij vragen kunt u contact op nemen met de redactie van Vinger aan de Pols via onderstaand telefoonnummer.
Namens de redactie,
Redactie Vinger aan de pols
035-7733515
Vinger aan de Pols is de medische talkshow van de AVRO gepresenteerd door Pia Dijkstra. Het programma wordt elke woensdag uitgezonden om 19.50 uur op Nederland 2. Er kijken tussen de 600.000 en 900.000 mensen naar Vinger aan de Pols die het programma waarderen met gemiddeld een 8.
Gerelateerde artikelen
Nederlands Tijdschrift tegen de Kwakzalverij, nr 2, 2025
tijdschrift - 30 oktober 2025Lees het NTtdK 2025, nr 2 met onder meer: alles over het symposium en de jaarvergadering, een beknopte geschiedenis van de kwakzalverij en méér.
Lees meerBekijk video’s van het VtdK-Symposium: ‘Het Alternatieve Circuit: Risico’s, Kosten en Communicatie’
artikelen - 30 oktober 2025Op zaterdag 4 oktober 2025 vond het VtdK-symposium 'Het Alternatieve Circuit: Risico’s, Kosten en Communicatie' plaats in de Geertekerk te Utrecht. Bekijk video's van het symposium hier.
Lees meerFD: Catherine de Jong blijft strijdbaar tegen kwakzalverij
artikelen - 13 augustus 2025Het Financieele Dagblad (FD) plaatste een interview met VtdK-secretaris Catherine de Jong. U kunt het interview hier met instemming van auteur Ronne Theunis lezen.
Lees meer