Internationale bijeenkomst over Traditional Chinese Medicine in Nederland
In mei 2011 vindt de tweede internationale vergadering van de normcommissie ‘Traditional Chinese Medicine’ plaats in Den Haag. Tijdens de vergadering, die wordt gehost door NEN, worden de eerste voorstellen besproken. De te ontwikkelen normen gaan afspraken bevatten over terminologie, diagnose, kruiden, kwaliteit van instrumenten en uitrusting, opleiding en kwaliteit van dienstverlening.
Dit persbericht verscheen op de website van het Nederlands Normalisatie Instituut (NEN) en de VtdK werd ook nu uitgenodigd om – tegen betaling van € 1000,- aan deze bijeenkomst deel te nemen. Opvallend is dat de gemeente Den Haag zijn gemeentehuis ter beschikking stelt, ondanks het feit dat wij er vorig jaar bij burgemeester Van Aartsen op aandrongen geen kwakzalverscongressen binnen zijn gemeentegrenzen te tolereren en er zeker geen subsidie aan te verstrekken. Deze keer betaalt de NEN wel huur voor het gebruik van het gemeentehuis, maar die lokatie verleent aan die Chinese naaldkunst en kruidendokters toch opnieuw een zekere onverdiende allure. Plan is om o.a. het moxabranden en de manipulatie van ‘acupunctuurpunten’ meer te standaardiseren. Naar aanleiding van het standpunt van de Vereniging tegen de Kwakzalverij (zie de link naar het PDF-bestand rechtsboven) kwam IOCOB met een reactie. Ons weerwoord hierop is hier te vinden.
Gerelateerde artikelen
Open brief over ‘zorg’ aan de formerende partijen D66, VVD en CDA
artikelen - 23 december 2025In een open brief aan de formateurs roept de VtdK op om BTW te heffen op alternatieve behandelwijzen. Niet-reguliere behandelaars moeten benadrukken dat hun behandelingen ineffectief zijn. Verzekeraars moeten dat ook.
Lees meerKwakzalverijkosten niet aftrekbaar van de belasting
artikelen - 19 december 2025Het gerechtshof in Den Bosch vindt dat de kosten voor een maandenlange antibiotica- en vitamine-kuur niet aftrekbaar van de belasting zijn, zoals een patiënte met ‘chronische’ Lyme deed. De kosten voor de kwakzalvende, voorschrijvende Belgische arts, Kenny de Meirleir, mogen merkwaardig genoeg wel worden afgetrokken. Hof en belastingdienst hebben even niet opgelet.
Lees meerWetenschappelijk artikel over homeopathie na vijf jaar ingetrokken
artikelen - 15 december 2025Het vaktijdschrift The Oncologist heeft een artikel over een homeopathisch kankeronderzoek ingetrokken, na vijf jaar gesteggel.
Lees meer