Door: de Webredactie | Geplaatst: 12 januari 2011
Homeopathische ‘overdosis’ in Amsterdam een groot succes
Vandaag werd er op vele plekken in de wereld een overdosis homeopathische middelen ingenomen in het kader van de 10:23 Campagne.
Vanochtend om 10:23 uur werd in Amsterdam bij het beeld van Multatuli door een groep leden van Skepsis, de Vereniging tegen de Kwakzalverij en andere belangstellenden een overdosis homeopathische medicatie ingenomen.
Voor deze locatie is gekozen omdat de bekende schrijver Multatuli ook lid was van de Vereniging tegen de Kwakzalverij.
Met deze actie, die gecoördineerd werd vanuit Engeland, werd wereldwijd aandacht gevraagd voor de nutteloosheid van homeopathie. Stichting Skepsis en de Vereniging tegen de Kwakzalverij organiseerden deze bijeenkomst in Nederland. Voor meer informatie over de 10:23 Challenge en de actie in Nederland kunt u ook terecht op de website www.kloptdatwel.nl.
Natuurlijk gaat het met alle vrijwilligers die de homeopathische middelen hebben ingenomen prima. Maarten Koller van kloptdatwel.nl spoedde zich na inname naar de studio van Spijkers met Koppen, de overige aanwezigen spoelden de homeopathische middelen weg met koffie in een nabijgelegen café.
Hieronder enkele links:
- www.1023.org.uk
- Spijkers met Koppen, radio 2 programma met hierin een debat tussen Maarten Koller van www.kloptdatwel.nl en een homeopathisch werkend dierenarts.
- RTV Noord Holland
- Ook in België werd er meegedaan aan deze actie, een reportage is hier te zien.
- Op Twitter is de wereldwijde actie ook te volgen.
Gerelateerde artikelen
DNA-testbedrijf iGene omringt zich met kwakzalvers
artikelen - 29 maart 2023Zo’n 150 kwakzalvers gebruiken de dna-test van iGene als diagnosehulp. Ze claimen van alles terwijl genetica-kennis nog in de kinderschoenen staat.
Lees meerKritiekloze IGJ ‘zoomt’ met chelatiearts Robert Trossèl
artikelen - 29 maart 2023In Preventief Medisch Centrum (PMC) van Robbert Trossèl worden onbewezen behandelingen als chelatietherapie, celtherapie en darmspoeling aangeboden. Trossèl blijkt de Inspectie voor de Gezondheidszorg op zijn dak te hebben gehad.
Lees meerSociale media moeten inzicht geven in screening op reclame van alternatieven
artikelen - 25 maart 2023Buitenlandrubriek met o.a.: Sociale media moeten inzicht geven in screening op reclame alternatieven / President Mexico deelt foto van wat volgens hem een ‘elf’ is.
Lees meer