Dokter Frank voor tuchtraad KNMG
Op 9 juni 2011 was de zitting van de tuchtraad van de KNMG in de zaak Renckens versus van Berkum. Lokatie: domus medica in Utrecht. Inzet: het schenden van de gedragsregels van de KNMG door van Berkum.
De tuchtraad zal allereerst moeten beslissen over de ontvankelijkheid van de klacht en zal zich daarna eventueel uitspreken over de klacht zelf. Wel liet de Raad doorschemeren dat in geval zij ingaat op de inhoud er wellicht een extra zitting komt waarin zij het oordeel van deskundigen zal horen. Opvallend tijdens de zitting was het weinig zakelijke en zelfs grove taalgebruik van Van Berkum, die meerdere keren ventileerde hoe geïrriteerd hij was en hoe onrechtvaardig hij door de Vereniging tegen de Kwakzalverij (VtdK) behandeld werd. Hij had echt het beste met de te dikke mens voor. Iets wat de VtdK overigens niet in twijfel trok.
Gerelateerde artikelen
Open brief over ‘zorg’ aan de formerende partijen D66, VVD en CDA
artikelen - 23 december 2025In een open brief aan de formateurs roept de VtdK op om BTW te heffen op alternatieve behandelwijzen. Niet-reguliere behandelaars moeten benadrukken dat hun behandelingen ineffectief zijn. Verzekeraars moeten dat ook.
Lees meerKwakzalverijkosten niet aftrekbaar van de belasting
artikelen - 19 december 2025Het gerechtshof in Den Bosch vindt dat de kosten voor een maandenlange antibiotica- en vitamine-kuur niet aftrekbaar van de belasting zijn, zoals een patiënte met ‘chronische’ Lyme deed. De kosten voor de kwakzalvende, voorschrijvende Belgische arts, Kenny de Meirleir, mogen merkwaardig genoeg wel worden afgetrokken. Hof en belastingdienst hebben even niet opgelet.
Lees meerWetenschappelijk artikel over homeopathie na vijf jaar ingetrokken
artikelen - 15 december 2025Het vaktijdschrift The Oncologist heeft een artikel over een homeopathisch kankeronderzoek ingetrokken, na vijf jaar gesteggel.
Lees meer