Dokter Frank voor tuchtraad KNMG
Op 9 juni 2011 was de zitting van de tuchtraad van de KNMG in de zaak Renckens versus van Berkum. Lokatie: domus medica in Utrecht. Inzet: het schenden van de gedragsregels van de KNMG door van Berkum.
De tuchtraad zal allereerst moeten beslissen over de ontvankelijkheid van de klacht en zal zich daarna eventueel uitspreken over de klacht zelf. Wel liet de Raad doorschemeren dat in geval zij ingaat op de inhoud er wellicht een extra zitting komt waarin zij het oordeel van deskundigen zal horen. Opvallend tijdens de zitting was het weinig zakelijke en zelfs grove taalgebruik van Van Berkum, die meerdere keren ventileerde hoe geïrriteerd hij was en hoe onrechtvaardig hij door de Vereniging tegen de Kwakzalverij (VtdK) behandeld werd. Hij had echt het beste met de te dikke mens voor. Iets wat de VtdK overigens niet in twijfel trok.
Gerelateerde artikelen
Ontluisterend boek over kletsmajoor Ice Man/Wim Hof
artikelen - 28 november 2025Twee Volkskrant-journalisten volgden Wim Hof de afgelopen jaren en ontdekten dat de gezondheidsclaims die de IJsman, inmiddels baas van een miljoenenbedrijf, aan zijn ijskoude ademhalingstechniek hangt, in de categorie flauwekul thuishoren.
Lees meerWaarzegster licht Vietnamese gemeenschap in Australië op
artikelen - 26 november 2025Buitenlandrubriek met o.a.: Waarzegster licht Vietnamese gemeenschap in Australië op / Britse apotheker berispt om toedienen homeopathische injectie die op internet was gekocht.
Lees meerVereniging verzoekt inspectie op te treden tegen anesthesioloog Fischer
artikelen - 25 november 2025Het bestuur van de VtdK heeft de gezondheidsinspectie in een brief dringend verzocht tuchtrechtelijk en/of strafrechtelijk op te treden tegen de Veldhovense anesthesioloog Jens Fischer de Brabander die meer dan tweehonderd patiënten, voornamelijk jonge kinderen met autisme, infusen gaf met Slovaaks navelstrengbloed, een illegale onzinbehandeling.
Lees meer