De Pillie Willie koerier
Ik ben op zoek naar objectieve informatie over de Pillie Willie-site. Kunt u mij eventueel verder helpen ? F. S. Antwoord webredactieDe website Pillie Willie (www.pilliewillie.nl ) draagt alle kenmerken van een onvervalste kwakzalversite. Het meest misleidende ervan is dat allerlei onzinnige beweringen vermengd worden met op zich juiste gegevens uit de reguliere […]
Ik ben op zoek naar objectieve informatie over de Pillie Willie-site.
Kunt u mij eventueel verder helpen ?
F. S.
Antwoord webredactie
De website Pillie Willie (www.pilliewillie.nl ) draagt alle kenmerken van een onvervalste kwakzalversite. Het meest misleidende ervan is dat allerlei onzinnige beweringen vermengd worden met op zich juiste gegevens uit de reguliere geneeskunde. Daardoor krijgt de site op het eerste gezicht een wetenschappelijk (en daardoor betrouwbaar) tintje. De Pillie Willie Koerier heeft dan ook als ondertitel: “wetenschappelijke informatie….”.
Maar met echte wetenschap heeft deze site niks te maken. Elk verhaal leidt uiteindelijk naar het aanbevelen van een of andere alternatieve behandelwijze, zoals orthomoleculaire geneeskunde, vitaminen en voedingssupplementen, chelatietherapie, biostabil, etc.
Ter illustratie volgt hieronder een uittreksel uit een discussie over Pilie Willlie op ons Ledenforum.
Discussie op het VtdK ledenforum over Pillie Willie
25 sep 2003
Ooit gehoord van Pillie Willie ? De beste man heeft blijkbaar al wel kennis gemaakt met de VtdK en Skepsis/Scepsis:
www.candida-fibromyalgie-hypoglycemie-chronische-vermoeidheid-me.nl/forums/viewtopic.php?t=3811
(Opmerking redactie:Op deze link gaat het over HPU en Kamsteeg. Lees ook de link naar de VtdKpagina waarnaar verwezen wordt: www.kwakzalverij.nl/php/display/index.php?c=ap&id=271&iCatId=76)
25 sep 2003
Ze zitten wel met de VtdK in de maag. Zie :
www.candida-fibromyalgie-hypoglycemie-chronische-vermoeidheid-me.nl/forums/viewtopic.php?t=1977&highlight=www+kwakzalverij+nl
25 sep 2003
Ik moet zeggen dat ik Pillie Willie heel goed ken….ik ken de man erachter ook persoonlijk.
Tsja…..hij bedoelt het allemaal best goed wat hij uitzoekt en tracht ook wel een wetenschappelijke onderbouwing te vinden maar zeer vaak valt het mij op dat hij uit veel te kort gegevens veel te veel conclusies trekt. Ik heb dit al een paar keer proberen over te brengen maar hij is uitzonderlijke eigenwijs
Gerelateerde artikelen
Florida wil alternatieve behandelaars hun gang laten gaan
artikelen - 25 maart 2026Buitenlandrubriek met o.a.: Florida wil alternatieve behandelaars hun gang laten gaan / Waarschuwing voor valse claims over afslankmiddelen.
Lees meerHeel Holland cupt
artikelen - 24 maart 2026Cupping lijkt booming. Het huidzuigen op rug, armen en benen levert gegarandeerd blauwe plekken op, maar of het helpt bij het ‘reinigen’ van het lichaam, is zeer, zeer de vraag. Harde bewijzen zijn er niet en het effect is vermoedelijk placebo.
Lees meerGrote groep kankerpatiënten staat bloot aan desinformatie
artikelen - 26 februari 2026Buitenlandrubriek met o.a.: Grote groep kankerpatiënten staat bloot aan desinformatie / Kankergenezingssekte opereert vanuit Dubai.
Lees meer