Consumentenbond in actie tegen vitaminepillen
De Consumentenbond is een actie gestart tegen het onnodig gebruik van vitaminepillen. De gezondheidsclaims die op de verpakkingen staan, kloppen niet en zijn veelal misleidend.

De Consumentenbond roept mensen op om een protestmail te sturen naar verkopers en producenten van deze preparaten. In eerste instantie richt de actie zich met name op 3 grote verkopers: HEMA, Kruidvat en Albert Heijn.
Speciale aandacht wordt gevraagd voor vitamine C, een middel waarvan Nobelprijswinnaar Linus Pauling in 1979 beweerde dat het werkzaam is bij een verkoudheid. Al heel lang is echter bekend dat vitamine C de weerstand helemaal niet verhoogt. De Europese Voedselautoriteit EFSA oordeelde dan ook dat deze claim niet wetenschappelijk is bewezen. Desondanks blijven de producenten van vitaminepreparaten deze claims op grote schaal gebruiken.
De Consumentenbond wil dat deze misleiding stopt en heeft een brief gestuurd aan de Voedsel en Waren Autoriteit (VWA, zie link rechtsboven op deze pagina) en is de actie Bitter Pil gestart. De Vereniging tegen de Kwakzalverij steunt deze actie van de Consumentenbond. Bij een normale intake van voeding is het gebruik van vitaminesupplementen nutteloos en soms zelfs schadelijk voor de gezondheid.
Gerelateerde artikelen
Een wit-paars-groen-gele aura tegen blauwtong
artikelen - 20 juni 2025Stef Freriks straalt olijfolie in om deze bij schapen en runderen in te zetten tegen een besmetting met het blauwtongvirus, een nare ziekte.
Lees meerAcupunctuurnaalden sluipen Amsterdam UMC binnen
artikelen - 10 juni 2025Onderzoekers van Amsterdam UMC gaan acupunctuur uitproberen om kinderen van ernstige obstipatie af te helpen; verbazing alom: acupunctuurnaalden in een universiteitsziekenhuis?!
Lees meerKwakrommelaar Michael van Gils opent nieuwe praktijk FeelGoodCare
artikelen - 29 mei 2025De inspectie IGJ stelt een vernietigend rapport op over de kwakzalverijkliniek van Michael van Gils in Waalre, die vervolgens deze sluit en een paar straten verder een nieuwe kliniek begint; bizar.
Lees meer