Door: de Webredactie | Geplaatst: 02 december 2021

Cees Renckens te gast bij Uitgedokterd

Cees Renckens vertelt in aflevering 7 van Uitgedokterd hoe hij tegen de kwakzalverij ten strijde is gaan trekken.

Cees Renckens te gast bij Uitgedokterd

Acupunctuur? Homeopathie? Kruidenmengsels? Daar hoef je niet mee aan te komen bij onze volgende gast in Uitgedokterd. In deze zevende aflevering interviewen wij dr. Cees Renckens, een voormalig gynaecoloog die maar liefst 23 jaar lang een strijd tegen kwakzalverij heeft gevoerd. Door zijn scherpe en felle commentaren op TV werd hij ook wel bekend als de anti-kwakzalverkoning. Je hoort hoe Cees als jonge tropenarts in Afrika voor het eerst in aanraking kwam met alternatieve geneeskunde en hoe hij als gynaecoloog in Nederland de alternatieve geneeskunde zag opbloeien. Daarnaast vertelt hij over welke risico’s modeziektes met zich meebrengen, hoe jonge artsen om kunnen gaan met modeziektes en waarom ‘baat het niet dan schaadt het niet’ zeker niet altijd opgaat bij kwakzalverij. Cees is voor zijn bijdragen aan de medische wereld geridderd.

Beluister de aflevering van Uitgedokterd hier.

de Webredactie

Gerelateerde artikelen

tijdschrift - 24 november 2025

Een beknopte geschiedenis van de kwakzalverij en haar bestrijding vanaf de herrijzenis in 1980 van de Vereniging tegen de Kwakzalverij (door de bril van de erevoorzitter) ooit opgericht te Leeuwarden door de Gebroeders Bruinsma in 1881.

tijdschrift - 30 oktober 2025

Lees het NTtdK 2025, nr 2 met onder meer: alles over het symposium en de jaarvergadering, een beknopte geschiedenis van de kwakzalverij en méér.

artikelen - 30 oktober 2025

Op zaterdag 4 oktober 2025 vond het VtdK-symposium 'Het Alternatieve Circuit: Risico’s, Kosten en Communicatie' plaats in de Geertekerk te Utrecht. Bekijk video's van het symposium hier.