UitgelichtKaartjes voor het jaarsymposium 2025 – Het Alternatieve Circuit: Risico’s, Kosten en Communicatie zijn nu beschikbaar.

Koop hier uw kaartje
Door: de Webredactie | Geplaatst: 15 maart 2007

Aanbieder zelftesten onder verscherpt toezicht inspectie

Het bedrijf MiraTes Europe BV is door de Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) onder verscherpt toezicht geplaatst. Aanleiding voor deze maatregel is onder andere het verkopen van in-vitro diagnostica waaronder HIV-tests, waarvan de veiligheid en werking niet kan worden gegarandeerd. Verder is de aanprijzing van de test op darmkanker zodanig verwarrend dat de inspectie eist […]

Het bedrijf MiraTes Europe BV is door de Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) onder verscherpt toezicht geplaatst. Aanleiding voor deze maatregel is onder andere het verkopen van in-vitro diagnostica waaronder HIV-tests, waarvan de veiligheid en werking niet kan worden gegarandeerd. Verder is de aanprijzing van de test op darmkanker zodanig verwarrend dat de inspectie eist dat de verkoop hiervan per direct wordt gestaakt. Daarnaast werkt het kwaliteitssysteem van het MiraTes niet en doet het bedrijf te weinig om haar producten te verbeteren.

MiraTes, gevestigd in Rotterdam, is – volgens eigen zeggen – marktleider op het gebied van zelftesten. Deze worden op het internet aangeboden en worden direct aan consumenten geleverd, wat in strijd is met de Nederlandse wetgeving. Haar assortiment bestaat uit zelftesten voor vruchtbaarheid, cholesterol, infectieziekten en tumormarkers, die voor een groot deel door onbekende leveranciers uit Azië worden aangeleverd. Een
doorn in het oog van de inspectie, aangezien het hierdoor onduidelijk is wie de producent en tussenhandelaren zijn, en een schimmig product bij de consument terecht komt.

de Webredactie

Gerelateerde artikelen

artikelen - 27 juli 2025

In een nieuwe docuserie op Streamz krijgen vijf Vlamingen die zeggen dat ze paranormale gaven hebben, de ruimte om die te laten zien, zonder wetenschappelijk wederwoord. SKEPP looft 25.000 euro uit aan diegene die kan bewijzen dat hij/zij paranormale eigenschappen heeft die volgens de huidige stand van de wetenschappen onmogelijk zijn.

artikelen - 27 juli 2025

Meridiaan-therapeut Emrik Suichies in Sneek kan vier jaar lang militairen opleiden tot YIN-docent, gefinancierd door het ministerie van Defensie.

artikelen - 27 juli 2025

Buitenlandrubriek met o.a.: Hoogste aantal mazelen-diagnoses in 33 jaar in de VS / Leden Chinese gemeenschap in Australie slachtoffer ‘zegenfraude’.