Cees Renckens te gast bij Uitgedokterd
Cees Renckens vertelt in aflevering 7 van Uitgedokterd hoe hij tegen de kwakzalverij ten strijde is gaan trekken.
Acupunctuur? Homeopathie? Kruidenmengsels? Daar hoef je niet mee aan te komen bij onze volgende gast in Uitgedokterd. In deze zevende aflevering interviewen wij dr. Cees Renckens, een voormalig gynaecoloog die maar liefst 23 jaar lang een strijd tegen kwakzalverij heeft gevoerd. Door zijn scherpe en felle commentaren op TV werd hij ook wel bekend als de anti-kwakzalverkoning. Je hoort hoe Cees als jonge tropenarts in Afrika voor het eerst in aanraking kwam met alternatieve geneeskunde en hoe hij als gynaecoloog in Nederland de alternatieve geneeskunde zag opbloeien. Daarnaast vertelt hij over welke risico’s modeziektes met zich meebrengen, hoe jonge artsen om kunnen gaan met modeziektes en waarom ‘baat het niet dan schaadt het niet’ zeker niet altijd opgaat bij kwakzalverij. Cees is voor zijn bijdragen aan de medische wereld geridderd.
Gerelateerde artikelen
AI-chatbots verspreiden regelmatig medische desinformatie
artikelen - 27 juni 2026Buitenlandrubriek met o.a.: AI-chatbots verspreiden regelmatig medische desinformatie / Fransen blijven ook zonder vergoeding korrels van fabrikant Boiron kopen.
Lees meerWim T. Schippers interviewde Cees Renckens
artikelen - 22 juni 2026Geschiedschrijving: Wim T. Schippers heeft in 2002 VtdK-voorzitter Cees Renckens geïnterviewd. Een fascinerend, ontregelend en hilarisch interview.
Lees meer‘Wet cupping’-praktijken overtreden de wet
artikelen - 05 juni 2026De gezondheidsinspectie IGJ turfde in Nederland een vijftigtal cupping-praktijken waar wet cupping wordt bedreven, een kwakzalverijbehandeling: het in de huid kleine sneetjes maken om daar vervolgens met vacuümbollen bloed te onttrekken. Deze ‘voorbehouden handeling’ mag alleen door BIG-geregistreerden worden uitgevoerd. Geen van de praktijken houdt zich hieraan.
Lees meer