Cees Renckens te gast bij Uitgedokterd
Cees Renckens vertelt in aflevering 7 van Uitgedokterd hoe hij tegen de kwakzalverij ten strijde is gaan trekken.
Acupunctuur? Homeopathie? Kruidenmengsels? Daar hoef je niet mee aan te komen bij onze volgende gast in Uitgedokterd. In deze zevende aflevering interviewen wij dr. Cees Renckens, een voormalig gynaecoloog die maar liefst 23 jaar lang een strijd tegen kwakzalverij heeft gevoerd. Door zijn scherpe en felle commentaren op TV werd hij ook wel bekend als de anti-kwakzalverkoning. Je hoort hoe Cees als jonge tropenarts in Afrika voor het eerst in aanraking kwam met alternatieve geneeskunde en hoe hij als gynaecoloog in Nederland de alternatieve geneeskunde zag opbloeien. Daarnaast vertelt hij over welke risico’s modeziektes met zich meebrengen, hoe jonge artsen om kunnen gaan met modeziektes en waarom ‘baat het niet dan schaadt het niet’ zeker niet altijd opgaat bij kwakzalverij. Cees is voor zijn bijdragen aan de medische wereld geridderd.
Gerelateerde artikelen
Ajax, SBS6 en zes anderen op de longlist Meester Kackadorisprijs 2026
artikelen - 21 juli 2026De Vereniging tegen de Kwakzalverij heeft acht organisaties genomineerd voor de Meester Kackadorisprijs 2026. In alfabetische volgorde: Academy for Integrative Medicine (AIM), Ajax, BENU-apotheken, het Nederlands Telegeneeskundig Genootschap (NTG), SBS6, Scientific Dentistry United (SDU), Sympopna en Verpleegkundigen en Verzorgenden Nederland (V&VN).
Lees meerCrowdfunding voor peperdure buitenlandse kwakbehandelingen
artikelen - 21 juli 2026Op naar Málaga, Barcelona of Florida. ‘Wonder’-klinieken in de VS en Spanje voeren peperdure en veelal risicovolle kwakbehandelingen uit waarvoor een wetenschappelijke onderbouwing ontbreekt. Wanhoop als verdienmodel. Nederlandse patiënten trekken er heen, financieel geholpen door crowdfunding-acties. Of ze er baat bij hebben, is zeer de vraag.
Lees meerHoofdpijnkliniek Revive kwakzalft, de inspectie vindt het best
artikelen - 08 juli 2026Migraine genezen door een knellende gelaatszenuw los te snijden van de fronsspier. Twee KNO-artsen, Wilbert Boek en Hubert Faber, hebben al veel patiënten in hun kliniek Revive in Bilthoven geholpen. Neurologen ontraden migrainepatiënten deze aanpak omdat een wetenschappelijke onderbouwing ervoor ontbreekt.
Lees meer