Uit alle aanmeldingen heeft de jury van de Meester Kackadorisprijs 2015 de volgende longlist van acht kandidaten vastgesteld, die hieronder kort worden geïntroduceerd. Zoals bekend is de prijs bestemd voor instellingen, personen of ondernemingen die in belangrijke mate hebben bijgedragen aan de verspreiding in daad, woord of geschrift van de kwakzalverij in Nederland. Alle genomineerden zijn inmiddels per brief op de hoogte gesteld van hun kandidatuur. De winnaar zal op zaterdag 3 oktober voorafgaand aan het symposium worden bekend gemaakt, waarna deze - mits aanwezig - in de gelegenheid zal worden gesteld een korte apologie uit te spreken. De jury en het bestuur danken de leden die kandidaten voor de Meester Kackadorisprijs 2015 hebben voorgedragen.
Lees meerHet gerechtshof in Den Bosch vindt dat de kosten voor een maandenlange antibiotica- en vitamine-kuur niet aftrekbaar van de belasting zijn, zoals een patiënte met ‘chronische’ Lyme deed. De kosten voor de kwakzalvende, voorschrijvende Belgische arts, Kenny de Meirleir, mogen merkwaardig genoeg wel worden afgetrokken. Hof en belastingdienst hebben even niet opgelet.
Lees meerHet vaktijdschrift The Oncologist heeft een artikel over een homeopathisch kankeronderzoek ingetrokken, na vijf jaar gesteggel.
Lees meer‘Herstel je Gezondheid’ en ‘Bio Energie Therapie’ zijn de namen van de behandelwinkels van Kaj Alexander de Vries; ze zijn volgestouwd met apparatuur zoals bioresonantie-apparaten en een waterstofgas-generator. Zijn kwakbehandeling begint steevast met een waardeloze, weinigzeggende LBA-bloedtest.
Lees meer