Ook dit jaar kostte het de Vereniging weinig moeite een aantal kanshebbers voor de gevreesde trofee te nomineren. Voor de jury is dat wellicht prettig – zij staat niet met lege handen.
Lees meerDe Nederlandse Vereniging Kritisch Prikken (NVKP) is de ‘winnaar’ van de Meester Kackadorisprijs 2009. De prijs, genoemd naar een middeleeuwse kwakzalver, is bestemd voor een instelling of persoon die de kwakzalverij heeft bevorderd.
Lees meerTv-presentator Harry Mens, de actiegroep Kritisch Prikken en Zilveren Kruis Achmea, zijn drie van de acht genomineerden voor de Meester Kackadorisprijs 2009. Deze ‘kwakzalversprijs’ wordt jaarlijks uitgereikt aan een persoon of instelling die een belangrijke bijdrage heeft geleverd aan de bevordering van de kwakzalverij in Nederland.
Lees meerKwakzalver/leefstijlcoach Mike Verest claimt dat je door appelazijn te lepelen in korte tijd kilo’s kunt afvallen. Zijn claim is gebaseerd op een inmiddels teruggetrokken BMJ-artikel.
Lees meerDe Vereniging tegen de Kwakzalverij kreeg vermoedelijk per abuis de domeinnaam chiropractors.nl aangeboden, terwijl chiropractie een alternatieve behandeling is.
Lees meerIn een onthullende aflevering van BOOS, wordt Anne Eißfeller als een kwakzalver ontmaskerd. Zij adviseert kankerpatienten dat ze geen chemo nodig hebben en raadt in plaats daarvan allerlei alternatieve therapieën aan.
Lees meer