Update : registratie homeopathische middelen
Sinds 3 juni 2002 doet de Inspectie voor de Gezondheidszorg speciale controles naar het in de handel zijn van niet-geregistreerde homeopathische middelen.
Het betreft middelen die (nog) niet voor registratie zijn aangemeld bij het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG). Middelen die wel zijn aangemeld, maar nog niet zijn beoordeeld worden voorlopig ‘gedoogd’. Doordat de fabrikanten de noodzakelijke gegevens pas vlak voor 1 juni hebben aangeleverd, liggen er nog 1700 niet-verwerkte aanvragen te wachten. Ruim 2600 van deze kwakzalversmiddelen zijn inmiddels geregistreerd. (bron: MedNet)
Voor een overzicht van artikelen over de registratie van homeopathische middelen
zie: Homeopathie 4: registratie van homeopathische middelen
Nieuwsbrief
De Digitale Nieuwsbrief van de VtdK houdt u regelmatig op de hoogte van nieuwe artikelen op deze site.
Gerelateerde artikelen
Amerikaanse patiënten met Long Covid omarmen alternatieve therapieën
artikelen - 27 juni 2022Buitenlandrubriek met o.a.: Amerikaanse patiënten met Long Covid omarmen alternatieve therapieën / Vitamine-supplementen werken niet.
Lees meerCfI klaagt homeopathieproducent Boiron aan
artikelen - 11 mei 2022Buitenlandrubriek met o.a.: CfI klaagt homeopathieproducent Boiron aan / Belgische vrouw aangerand in hotel tijdens acupunctuurbehandeling.
Lees meerResultaten van onderzoek naar homeopathie vaak bevooroordeeld
artikelen - 24 maart 2022Buitenlandrubriek met o.a.: Resultaten van onderzoek naar homeopathische behandelingen vaak bevooroordeeld.
Lees meer